Instagram Yandex.Metrica

Proč štěně od nás?

Jsme malá chovatelská stanice, chov komondorů je pro nás radost, ne způsob obživy. Zabýváme se chovem pasteveckých psů již od roku 1999.

Máme pouze jeden chovný pár Adri Dianu Király Puszta a Mátyás Király Udvari Jákó – Mirečka a jejich dcery Barilku a Coronku, kteří ochraňují náš dům a ostatní domácí zvířata. Jsou to členové naší rodiny.

  

Prvořadé je u nás zdraví zvířat. Naši psi jsou vybraní z předních chovatelských stanic, Mirko je dovezen ze země původu, z Maďarska. Oba prošli  zdravotní testy s perfektními výsledky (DLK 0/0, DKK 0/0, negativní oční testy). Byli předvedeni na spoustě výstav s excelentními výsledky.

Samozřejmostí je pro nás stálá veterinární péče, očkování, odčervení.

Výživa je nedůležitější položkou v péči o naše psy. Rozhodli jsme se krmit „částečným BARFem“, což u nás znamená, že krmíme z 30 až 50% syrovým masem a z 50 až 70% za studena lisovaným krmivem cdVet Fit-Crock. Naši psi se díky zdravé a pestré stravě vyznačují vitalitou a dobrou náladou, mají skvělou kondici, zdravé zuby, silný imunitní systém a věříme, že děláme vše pro jejich zdraví a delší život.

             

Snažíme se o zachování původních vlastností našich komondorů. Naši psi hlídají náš dům a pozemek.

           

Samozřejmostí je pro ně soužití s ostatními zvířaty, kočkami, slepicemi. Skoro každý den chodíme na vycházky na sousední pastviny, kde se pasou stáda ovcí, krav i koní. Naši psi jsou s nimi v bezprostředním kontaktu. Fotky našich komondorů a koz zde

 

Život naší rodiny je s našimi zvířaty spjat, nepotřebujeme jezdit na dovolené k moři, nejraději jezdíme na tam, kde jsou vítání i naši psi. Když otevřeme kufr auta, okamžitě radostně naskočí a těší se na výlet.

  

Komondor je pes krásný i svým netradičním exteriérem. I když je jejich srst částečně samočistící, naši psi jsou zvyklí na soustavnou péči o své „dredy“, ať už je to protrhávání, koupání, čištění uší.

Péče o štěňátka

 

Naše štěňátka se rodí doma, ve vytápěné místnosti rodinného domu, tam také vyrůstají po porodu.Mají celodenní péči. Denně jsou v kontaktu s lidmi, znají lidský hlas, pach i dotek. Jsou pravidelně vážena, abychom věděli, jak prospívají a přibývají na váze. Kolem třetího týdne se štěňátka přestěhují do venkovního areálu naší chovatelské stanice, dostanou přístup na zahradu, kde se mají možnost seznámit s venkovním prostředím, dalšími lidmi i zvířaty.

Všichni majitelé si potom velmi chválili, že naše štěňátka neměla doma ani venku problém běhat po různém terénu, vyjít schody, přejít drátěnou rohožku, přelézt kameny, přeskočit větev apod.

Všechnu péči o štěňátka rozhodně nenecháváme jen na feně a jak je to možné (obvykle ve 3 týdnech  věku) začneme s přikrmováním. Ke krmení štěňátek používáme speciální mléčné kaše určené pro štěňata, dále pak kvalitní vařenou i syrovou stravu a příležitostně také špičkové granulované krmivo. Štěně je připraveno na všechny alternativy krmení, které jej v novém domově mohou potkat.

Štěňátka krmíme mlíčkem a jogurty od našich vlastních koz...více zde

 

Samozřejmě také ke štěňátkům pouštíme návštěvy, ať už kamarády s dětmi, dospělé nebo zájemce o štěně. Krásné je pozorovat, jak se do výchovy štěňátek zapojuje tatínek Mirko. Je něžný a shovívavý, hravý, přísnější výchovu ponechává na mamince Adri. Velmi oblíbenou hračkou je náš toy pudlík Berry.

Štěňátka jsou učena, že je občas třeba ostříhat drápky, učesat kožíšek nebo ukázat zoubky.

Každé štěňátko od nás dostane:

Europas s vyznačeným odčervením, očkováním a čipováním, Průkaz původu,  Kupní smlouvu, rady jak krmit a pečovat o štěně první dny, Informace k chovatelskému klubu a všechny potřebné kontakty, krmení pro první dny, hračku, dečku, vodítko a obojek

Komu rádi dáme štěně?

Samozřejmězájemci, který mu chce dát vzornou péči a láskyplný domov.

Nepožadujeme po nových majitelích, aby s pejskem navštěvovali výstavy či zkoušky, ale potěší to.

Vždy nás zajímá osud našich štěňat – preferujeme předchozí nezávazné návštěvy nových zájemců a vítáme, když nás informujete o jejich dalším životě!

Počítáme i s negativními zprávami, takový prostě chovatelský život je. Každopádně je ale pro nás zpětná vazba s novým majitelem významná – dáváte nám informace o výsledcích naší práce!

Kdykoli vám rádi poradíme s výchovou či výcvikem, noví majitelé u nás mohou vždy hledat pomoc. Rádi pomůžeme s výstavami,  uchovněním, úpravou srsti, atd. Zkrátka poskytujeme plný chovatelský servis.