Instagram Yandex.Metrica

Komondor Adoption

Atos "Antal Dolmar z Alkazaru" (který měl být uspán svými majiteli) je doma! 🍀Svůj pravý domov našel u paní Dany Dana Víšková a její rodiny. Od prvních chvil v dešti bylo rozhodnuto. Dana vzala vodítko a Atos okamžitě a nadšeně začal poslouchat její přívětivý hlas a ihned rozuměl všem povelům v češtině, neptejte se mě jak je to možné, když 4 roky poslouchal jen polštinu!? 🙂 Já věřím ve vánoční zázrak, co myslíte? Podívejte se na fotky z prvního setkání s novou rodinou i smečkou.... a mějte radost se mnou 🙂
Atos (Who was to be put to sleep by his owners) has a new home!🍀
He found it with Mrs Dana and her family. It was decided since the first rainy moment. Dana took his leash and Atos immediately and enthusiastically started to obey her kind voice. He even understood all commands in Czech, despite only hearing polish for 4 years! Don't ask me how it's possible. I believe that it was a Christmas miracle, do you agree?
Take a look at some photos from his first time meeting the new family and pack... And be happy as well :-)
Děkuji za podporu vše, komu nebyl Atosův osud lhostejný

Komondor Antal Dolmar z Alkazaru "Atos" (nar. 31.3.2014)  měl být 5.12.2018 uspán svými
majiteli…

Komondor Antal Dolmar z Alkazaru "Atos"; (born 31.3.2014)  was to be put to sleep by his owners on the 5.12.2018 … read more in English here

Jeho příběh ale nemusí být smutný!

Bylo by až příliš snadné psát smutný příběh o "vysněném štěňátku", ze kterého vyrostl velký, silný,
sebevědomý komondor, který se už ale jeho majitelům nehodil, protože bylo třeba se mu věnovat,
naučit ho respektu… takže se rozhodli ho nechat uspat.

Nebudu je soudit, pán, který si Antalka odvážel, umřel a jeho paní Antalka možná milovala, ale rozhodně nevychovávala. 

Zlobím se, že nedali vědět o svých problémech chovatelce, která odevzdává svá štěňata vychovávaná
s láskou a v té nejlepší víře, že budou milována.

Ale tento příběh je ve skutečnosti šťastný!

Díky úžasné paní chovatelce Justyně Marchwice jsem se tu krutou zprávu dozvěděla - přímo za 5 minut 12! Bez váhání jsem nasedla do auta a jela do Polska pro Antala. Čekalo mě velké překvapení. Antal (přejmenovaný na Atose) mě kamarádsky přivítal, ihned reagoval na povely, v klidu naskočil do auta a jel s námi zpátky do ČR.

Protože jsem zodpovědný chovatel a chtěla jsem vědět, jestli Atos nemá nějaké špatné návyky, na kterých je třeba pracovat, domluvila jsem se s panem Valentinem, skvělým cvičitelem psů, že nám s Atosem pomůže. A tak už druhý týden Atoska venčíme, cvičíme, hrajeme si s ním a pomalu ho vystavujeme novým situacím, například setkání s cizími lidmi či dalšími psy. K naší radosti Atos vše zvládá s přehledem. Přirozeně přijal autoritu, velmi ochotně poslouchá povely, chodí vzorně na vodítku, přiběhne na přivolání - podá packu. Ostatních psů si spíše nevšímá, chová se velmi vyrovnaně.

Pokud se Atos choval někdy v minulosti nevypočitatelně, myslím, že to bylo proto, že neměl v původní rodině výchovu, "hranice"; a respekt. To psy mate a znervózňuje. 

Atos je pravý komondor, dobrý pes pro dobrého člověka, jehož autoritu bude uznávat. Komondor takového člověka pozná na první pohled a miluje ho do konce svých dní.

Pokud jste zodpovědný a zkušený člověk, který chápe, že život se psem není jen mazlení se s bílým plyšáčkem, ale celoživotní práce, a pokud zrovna hledáte parťáka nebo skvělého hlídače, přijeďte se na Atose podívat. Zajdeme s ním na procházku, popovídáme si s panem Valentinem o výchově psů a možná se rozhodnete dát Atosovi nový domov. 

Atos si zaslouží novou šanci! Pomozte mu zakončit tento příběh ještě šťastněji!

Poděkování patří paní Justyně Marchwice, CHS Zwierz w dredach, PL
kamarádce Evě, která neváhala a jela pro Atose se mnou
panu Antonínovi Valentinovi, za okamžitou podporu a pomoc s výcikem http://hotelhrbolna.cz/vycvik-psu

a hlavně Vláďovi, že ty naše komondory miluje stejně jako já!

Co Atos umí - videa zde :-)